Akrep Burcunun Aşk Hayatı

Akrep Burcu Akrep, karşısındakini ilk karşılaştığı andan itibaren, dayanılmaz bir şekilde etki alanına alır. Akrep'in oldukça çekici ve gizemli bir yapısı vardır. Aslında yüzeyde görünenler sadece karşı tarafın görmesini arzuladıklarıdır.

Direkt ve hatta biraz zorlayıcı görünebilir, fakat altta oldukça kırılgan ve hassastır. Akrep insanı aşkı çok ciddiye alır ve birlikte olduğu insanın kendini sevmesini, takdir etmesini bekler. Akrep birlikteliklerinin başında, daha kısa vadeli ve çok fazla derin olmayan bağlantılar kurmayı tercih eder. Çünkü Akrep yara almak, incinmek korkusuyla insanları kendinden uzak tutmayı tercih eden bir özelliktedir. Eğer Akrep uzun vadeli bir ilişkiye girmişse, eşine mutlaka finansal ve duygusal anlamda emniyet vermek için elinden geleni yapar. Akrep için ilk buluşmda birlikte denize gitmek, sosyal bir faaliyet, ya da insanların biraraya geldikleri ortamları seçmek olumlu bir adım olabilir. Akrep kendini dinleyen ve anlamaya çalışan insanları sever.

Karşısındaki insanın, dikkatini tam anlamıyla kendine vermesini ister. Aslında Akrep insanlarıyla tartışmaya girmek çok zor olmasına karşın, eğer karşısındaki saygısızlık ederse ya da duyarsız davranırsa, kolayca saldırgan olabilir. Ayrıca domine edilmekten ve garanti bir eş olarak görülmekten de nefret eder. Akrep'in yaşamını geçirmek için seçtiği insana karşı oldukça kıskanç ve koruyucu bir tavır aldığını asla unutmamak gerekir.

Yaşamı boyunca sevgi verebilecek, zengin yürekli ve aradığı emniyeti sağlayabilecek bir eş arar. Her zaman için karşısındaki insanın duygu ve düşüncelerine değer vererek, ihtiyaçlarını tatmin etmek için enerji sarf etmekten çekinmez.

Şubat ayının 20'sinde Başak burcunun Dolunay yörüngesine girmesi kalbinizi harekete geçirebilir. Fakat yinede Satürn sizin keyif almanızı engeleyebilecek konumda. Bu durumlara karşı akıllıca yaklaşın ve önemli bir ilişkinin adımlarını atmaktan kaçınmayın. Aşkın geleneksel lideri olan cömert Jüpiter'in, bütün yıl boyunca Oğlak burcuyla hareket etmesi, size romantizim bakımından sabit bir değişim getirecektir.

Fakat Satürn heyecanınızı yatıştırabilir ve doğallığınızdan kaynaklanan bir ikileme düşmenize neden olabilir. Yada bu bir rahatlamanın belirtisi de olabilir. Kararlılığınız son derece önem arz etmekte, siz yine de geri adım atmayın. Çünkü 4 Kasım'da Satürn Uranüs ile konumlarını değiştirecek ve bu sizin adımlarınızı kolaylaştıracak.